imageimageimageimage

Promienniki IRT przeznaczone są do napraw powłok lakierniczych, zostały opracowane przy współpracy z największymi producentami lakierów samochodowych. Zapewniają użytkownikowi bardzo krótki czas utwardzania warstwy lakierowanej przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu wydajności energetycznej. Nowa rodzina promienników IRT nosi nazwę Hyperion.

Seria Hyperion oferuje szeroki wybór promienników IR. Jak zwykle, gdy mamy do czynienia z produktami IRT, każdy model ma swój własny obszar stosowania.

• Nowa, praktyczna konstrukcja
• Krótki czas suszenia
• Duża powierzchnia suszenia - równomierne rozprowadzanie ciepła
• Powlekane złotem odbłyśniki FreeForm
• Zwiększona wydajność
• Zmniejszone zużycie energii
• Przyjazne dla środowiska

 

 

Konstrukcja IRT Hyperion PcAuto & PcD

Odbłyśniki FreeForm 

Hedson IRT Hyperion
Nowe, asymetryczne odbłyśniki FreeForm pokryte są cienką warstwą złota. Zapewnia to zwiększenie dystrybucji energii cieplnej oraz bardziej równomierne rozłożenie ciepła co zapewnia większy obszar suszenia niż w starszych modelach IRT. Dużo energii jest oszczędzane w czasie suszenia , ponieważ promiennik nie ogrzewa powietrza otaczającego suszony przedmiot. Wszystkie przewody elektryczne łączące kasetę z podstawą są osłonięte. Nie ma luźnych kabli, które mogą być stopione lub spowodować rysy na lakierowanej powłoce.

 

Kaseta / lampy

Mamy dwie przyczyny, które skracają okres użytkowania żarników podczerwieni: przegrzanie i pył. Żarnik IRT wytrzymują 20.000 godzin pracy. Aby uzyskać takie wyniki kasety, w których zamocowane są odbłyśniki wyposażono w wydajne wentylatory, zapewniające chłodzenie zarówno żarników i kaset. W ten sposób przedłuża się znacznie żywotność lamp. Problem z pyłem na lakierni został rozwiązany za pomocą skutecznych filtrów cząstek stałych zamontowanych z tyłu kaset. Oprogramowanie informuje operatora, kiedy jest czas na jego wymianę.

Podstawa Zastosowanie specjalnie zaprojektowanego ramienia i zaawansowanej konstrukcji podstawy, suszenie jest możliwe w miejscach, które wcześniej były niedostępne. IRT Hyperion osiąga wyższą wysokość niż jakikolwiek inny promiennik, 2250 mm z kasetą w pozycji poziomej i ok. 2550 mm w pozycji pionowej. Nowo zaprojektowane stopy promiennika pozwalają na pracę przy niskich samochodach. Promienniki mobile posiadają duże i dobrze wyważone kółka, dzięki którym bez przeszkód można przejechać przez kratki podłogowe, węże ze sprężonym powietrzem i innymi przeszkodami na podłodze warsztatu

Jednostka sterująca

Najbardziej zaawansowane modele IRT Hyperion są wyposażone w przyrządy pomocnicze jak: pyrometr - pomiar temperatury, ultradźwiękowy czujnik odległości oraz wielopunktowy wskaźnik laserowy . Dzięki zastosowaniu prostego i zrozumiałego „menu” wybór programu jest łatwy i szybki. Programy dostosowane są dla każdego procesu suszenia. Start programu suszenia rozpoczyna się po naciśnięciu jednego przycisku . Komendy dostępne są w 18 różnych językach. Wyświetlacz jest przejrzysty z regulowaną jasnością. Punkty lasera pokazują dokładnie, w którym miejscu dokonywany jest pomiar temperatury suszonego elementu,czujnik mierzy odległość i sygnalizuje, kiedy jest ona prawidłowa.

Temperatura jest mierzona w sposób ciągły, a mikroprocesor reguluje w ułamku sekundy parametry suszenia, aby zapewnić uzyskanie najlepszych rezultatów. Operator może stale śledzić procesy suszenia na wyświetlaczu jednostki sterującej - temperaturę oraz czas pozostały do ukończenia zadanego programu. Włącz promiennik, wybierz program i rozpocznij suszenie.

 

IRT 1 PrepCure & IRT 2 PrepCure

Promiennik przeznaczony do drobnych prac. Może być używany jako urządzenie ręczne. Zalecany do suszenia powierzchni trudno dostępnych. IRT 1 i IRT 2 mogą być zamontowane na statywie wyposażonym w zegar.

IRT 3-1 PcD & IRT 3-2 PcD

Promiennik podczerwieni IRT 3-1 PcD & IRT 3-2 PcDTe standardowe promienniki przeznaczone są dla wszystkich warsztatów. Przeznaczone są do małych i średnich napraw oraz pracy ze wszystkimi materiałami lakierniczymi.

IRT 4-1 PcAuto & IRT 4-2 PcAuto

Są to najbardziej uniwersalne, mobilne promienniki oferujące najwyższą wydajność. Urządzenia są łatwe w użyciu a czas utwardzania jest zredukowany do minimum.