imageimageimageimage

Hedson Technologies AB ma długą historię w rozwoju urządzeń dla przemysłu lakierniczego, w szczególności myjni pistoletów lakierniczych , jak Drester, który był jednym z pierwszych producentów tych urządzeń. Dzisiaj marka Drester jest liderem na rynku a myjnie pistoletów lakierniczych Drester można znaleźć w warsztatach lakierniczych na całym świecie. Myjnie pistoletów lakierniczych Drester są bezpieczne i łatwe w użyciu. Produkuje kilkanaście modeli myjni pistoletów pracujących na bazie rozpuszczalnika lub wody, od urządzeń obsługiwanych ręcznie do maszyn w pełni zautomatyzowanych. Drester opracował specjalny system DDT (Drester Dynamic Triple), który składa się z trzech urządzeń : myjni, destylarki i modułu RDX. Zapewnia to w pełni automatyczny proces mycia pistoletu lakierniczego połączony z destylacją zużytego rozpuszczalnika.

Nowa seria myjni Boxer

SERIA BOXER , NOWY STANDARD

Drester z dumą prezentuje nowy standard myjni pistoletów lakierniczych serii Boxer. Seria Boxer oferuje myjnie wytrzymałe i uniwersalne, proste w obsłudze, zapewniające jeszcze lepsze i wydajniejsze mycie pistoletów lakierniczych. Modele Boxer występują w dwóch rozmiarach kompaktowym i pełnowymiarowym, zapewniającym dogodne warunki pracy w lakierni każdego dnia. Boxer oferuje modele dla wszystkich potrzeb warsztatu lakierniczego:

- automatyczne i ręczne mycie elementów 
- używana  z rozpuszczalnikiem, wodą i rozpuszczalnikami wodnymi ( jak Drester AquaSolve )
- kombinacje wersji jak powyżej

AUTO BOX

Jedną z największych nowości Boxera jest innowacyjna komora do mycia automatycznego nazwana  Auto box. Jest to pionierskie rozwiązanie,  które stworzyło ogromny krok naprzód w dziedzinie projektowania kompaktowych myjni pistoletów lakierniczych , mycie stało się efektywniejsze, spełniające potrzeby użytkowników. Pomysłowa konstrukcja w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu urządzeń umożliwiło stworzenie nowego rozwiązania zastosowanego w myjniach serii Boxer. Zastosowanie zintegrowanego systemu kanałów myjących przyczyniło się do zwiększenia wydajności pomp oraz zaowocowało mniejszym niż w poprzednich wersjach myjni Drester zużyciem czynnika myjącego.

MAGNETYCZNY UCHWYT PISTOLETU

Następną, znaczącą innowacją jest magnetyczny uchwyt do mocowania pistoletu lakierniczego w komorze myjącej (rozwiązane chronione patentem). Przemyślana konstrukcja wyeliminowała potrzebę separacji kanału zasilającego pistolet w sprężone powietrze, dodatkowo wyeliminowano potrzebę stosowania rurek redukcyjnych (rozwiązanie stosowane w poprzednich modelach Drester).   Nowy uchwyt magnetyczny blokuje spust pistoletu i w jednym prostym ruchu przygotowuje pistolet do mycia. To rozwiązanie w znaczny sposób upraszcza mycie pistoletu lakierniczego a zarazem eliminuje ryzyko nieprawidłowego zamocowania pistoletu w komorze myjącej.

JEDNOCZESNE MYCIE AUTOMATYCZNE I  RĘCZNE, WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI – MNIEJSZE ROZMIARY MYJNI

Komora mycia automatycznego „Auto box” znajduje się w tylnej części urządzenia co umożliwiło zainstalowanie zlewu do mycia ręcznego w przedniej jego części. W tym samym czasie gdy pierwszy pistolet myty jest automatycznie operator ma możliwość mycia ręcznego innego pistoletu używając przepływowego pędzla oraz dyszy płukającej. Pędzel przepływowy zasilany jest rozpuszczalnikiem pochodzącym z recyrkulacji, co umożliwia  oszczędności w zużyciu rozpuszczalnika.

UMYJ – PRZEPŁUCZ – WYSUSZ !

W nowej , polimerowej komorze myjącej “Auto box” może być stosowany rozpuszczalnik albo woda. Możliwe jest automatyczne mycie przy użyciu rozpuszczalnika wodnego (AquaSolve) a następnie spłukanie czystą wodą.  Istnieje na rynku wiele słabej jakości rozpuszczalników wodnych, które nie zawierają dodatków zabezpieczających pistolet lakierniczy przed korozją, dlatego ważnym jest aby przedział automatycznego mycia pistoletu był odseparowany od przedziału mycia ręcznego. Istotną rzeczą eksploatacyjną jest fakt, że pistolet musi być dokładnie osuszony po myciu aby uniknąć korozji.  Wszystkie modele Boxer ( z wyjątkiem Double A I Double C ) mogą być używane z oszczędzającym pieniądze systemem Dynamic Triple stosowanym do łatwego transferu rozpuszczalnika z myjni do destylarki. Wszystkie myjnie Boxer przeznaczone do mycia pistoletów stosowanych do baz wodnych mają możliwość przeprowadzania procesu koagulacji i filtracji zanieczyszczonego czynnika myjącego. Mogą być stosowane pojemniki o pojemności do 60 litrów.