imageimageimageimage

Firma LEGA jest również dystrybutorem narzędzi oraz urządzeń renomowanych producentów wykorzystywanych w warsztatach blacharskich i lakierniczych. W swojej ofercie posiadamy m.in. pistolety lakiernicze SATA, Anest IWATA, DeVilbiss, narzędzia JONNESWAY, DYNABRADE, HAMACH, MIRKA, promienniki IRT, myjnie pistoletów DRESTER oraz wiele artykułów innych producentów.

Promienniki IRT przeznaczone są do napraw powłok lakierniczych, zostały opracowane przy współpracy z największymi producentami lakierów samochodowych. Zapewniają użytkownikowi bardzo krótki czas utwardzania warstwy lakierowanej przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu wydajności energetycznej. Nowa rodzina promienników IRT nosi nazwę Hyperion.

Seria Hyperion oferuje szeroki wybór promienników IR. Jak zwykle, gdy mamy do czynienia z produktami IRT, każdy model ma swój własny obszar stosowania.

• Nowa, praktyczna konstrukcja
• Krótki czas suszenia
• Duża powierzchnia suszenia - równomierne rozprowadzanie ciepła
• Powlekane złotem odbłyśniki FreeForm
• Zwiększona wydajność
• Zmniejszone zużycie energii
• Przyjazne dla środowiska

 

Czytaj więcej...

Hedson Technologies AB ma długą historię w rozwoju urządzeń dla przemysłu lakierniczego, w szczególności myjni pistoletów lakierniczych , jak Drester, który był jednym z pierwszych producentów tych urządzeń. Dzisiaj marka Drester jest liderem na rynku a myjnie pistoletów lakierniczych Drester można znaleźć w warsztatach lakierniczych na całym świecie. Myjnie pistoletów lakierniczych Drester są bezpieczne i łatwe w użyciu. Produkuje kilkanaście modeli myjni pistoletów pracujących na bazie rozpuszczalnika lub wody, od urządzeń obsługiwanych ręcznie do maszyn w pełni zautomatyzowanych. Drester opracował specjalny system DDT (Drester Dynamic Triple), który składa się z trzech urządzeń : myjni, destylarki i modułu RDX. Zapewnia to w pełni automatyczny proces mycia pistoletu lakierniczego połączony z destylacją zużytego rozpuszczalnika.

Czytaj więcej...

Przyszłość lakierowania natryskowego.

Pistolety spełniające normy VOC – dotyczące emisji środków szkodliwych do atmosfery.
Surowe przepisy dotyczące ochrony środowiska w wielu krajach ograniczają lub wręcz zabraniają stosowania konwencjonalnych pistoletów wysokociśnieniowych. Dlatego przyszłość należy do pistoletów bazujących na technologii HVLP lub RP. Obydwie technologie posiadają ogromne zalety:

Pistolety SATA HVLP charakteryzuje wysoki stopień nanoszenia materiału na obiekt lakierowany, przez co są bardzo oszczędne.


Pistolety SATA RP są pistoletami wysokociśnieniowymi o zredukowanym ciśnieniu. Stopień nanoszenia materiału w tych pistoletach nieznaczne tylko odbiega od pistoletów SATA HVLP, przy czym lakiernik nadal ma wrażenie, jakby pracował z tradycyjnym pistoletem wysokociśnieniowym.

Pistolety SATA HVLP rozpoznajemy po zielonym pierścieniu na głowicy,  znakiem rozpoznawczym dla  pistoletu SATA RP jest natomiast pierścień niebieski.

Niezależnie jednak od tego, na jaki pistolet się Państwo zdecydujecie, możecie być pewni jednego: macie w ręku produkt najwyższej klasy światowej.

Więcej na: http://www.sata.pl

Chcesz poznać i przetestować produkty firmy DYNABRADE - lidera w produkcji maszyn pneumatycznych do blacharstwa i lakiernictwa?
Wystarczy, że wyślesz e-mail do Naszego technika i ustalisz z Nim termin pokazu.

Cechy produktów DYNABRADE to:

  • Narzędzie wyposażone jest w wygodny uchwyt ręczny, który pochłania wibracje, chroni przed zimnem, dokładnie dopasowuje się do dłoni.
  • Wygodna dzwignia rozruchu która wpasowuje się w uchwyt, co nie powoduje ucisku na dłoń.
  • Niski poziom hałasu urządzeń.
  • Osłona wargowa zapewnia bezpieczną pracę.
  • Niski poziom wibracji, uzyskany dzięki precyzji wykonania łożyska i wałka silnika.

Czytaj więcej...

„Dożywotnia” Gwarancja na ręczne narzędzia pneumatyczne firmy Dynabrade (gwarancja na cały okres użytkowania narzędzia) Wszystkie narzędzia ręczne o napędzie pneumatycznym firmy Dynabrade, są przed ich wysłaniem do klientów rygorystycznie kontrolowane i testowane, zarówno pod kątem poprawnego działania oraz wydajności. Jeżeli dane narzędzie Dynabrade podczas normalnej eksploatacji i obsługi, sprawia problemy w zakresie poprawnego działania i/lub zostanie stwierdzona wada narzędzia, Dynabrade daje gwarancje obejmującą wady fabryczne lub wady materiału danego narzędzia, na cały okres jego użytkowania. Po ekspertyzie i przeglądzie wykonanym w fabryce producenta lub w autoryzowanym centrum serwisowym firma Dynabrade potwierdza fakt, iż dane narzędzie uzyskało status narzędzia objętego gwarancją. Jeśli tak, dokonuje wtedy naprawy lub wymienia narzędzie na nowe, nie obciążając klienta żadnymi kosztami. Gwarancja powyższa NIE obejmuje części i produktów zużywających się podczas normalnej eksploatacji narzędzia. Części nie objęte gwarancją to: łożyska, koła dociskowe, łopatki wirnika, regulatory, trzonki zaworów, dźwignie, osłony, pierścienie uszczelniające typu „O”, uszczelki oraz inne części zużywające się w trakcie poprawnej użytkowania narzędzia.

Czytaj więcej...

Podkategorie