imageimageimageimage

 

Spectral WAVE jest systemem wodorozcieńczalnych lakierów bazowych. Oparty jest o wysoko skoncentrowane pasty pigmentowe oraz spoiwa żywiczne, dzięki którym możliwe jest uzyskanie kilkunastu tysięcy kolorów z gotowych receptur oraz nieskończonej ilości własnych kombinacji.


Spectral WAVE jest systemem wodorozcieńczalnym, lakier bazowy w dowolnym kolorze posiada zawartość lotnych związków organicznych (VOC) LZO < 420 g/L, zgodną z wymaganiami Dyrektywy UE 2004/42/CE z 21 kwietnia 2004r. oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 16 stycznia 2007r. (Dz. U. z dnia 24 stycznia 2007r).

Spectral WAVE jest systemem bezmieszalnikowym, wysoka stabilność komponentów systemu pozwoliła wyeliminować stosowanie dużego i kosztownego mieszalnika. Zamiast tego stosuje się niewielki, poręczny, ogrzewany regał. Komponenty systemu przed użyciem wystarczy zamieszać ręcznie, przez intensywne wstrząśnięcie. System cechuje się bardzo dobrą siłą krycia, wspomaganą przez zestaw podkładów w odcieniach szarości widmowych.

Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy żywic i pigmentów uzyskaliśmy produkt o najwyższych parametrach technicznych, takich jak: krótki czas schnięcia, dobra przyczepność do powierzchni, doskonałe ułożenie ziarna i dopasowanie koloru.

Spectral WAVE to kombinacja 77 komponentów, w skład których wchodzą:

  • 42 pasty solidowe
  • 10 past aluminiowych
  • 17 past perłowych
  • 5 past xirallic
  • 2 spoiwa
  • specjalny rozcieńczalnik.

Pasty pigmentowe i spoiwa są pakowane w butelki z jednorazowymi dozownikami, umożliwiającymi precyzyjne dozowanie komponentów. Objętość butelek wynosi 0,5 litra oraz 0,1 litra, rozcieńczalnik i spoiwo dostarczane są w butelkach o objętości 1 litra. Przygotowanie lakieru bazowego, ilość i rodzaj zastosowanego spoiwa oraz rozcieńczalnika dobierane są indywidualnie dla każdej receptury i podane są w programie komputerowym obsługującym technologie Spectral. Spectral WAVE rozszerzony jest o komplet wyrobów uzupełniających, kompatybilnych również z systemami Spectral 2K i Spectral BASE. W ich skład wchodzą: rozcieńczalniki, zmywacze, preparaty do cieniowania, podkłady w szarościach widmowych, lakiery bezbarwne i inne.