imageimageimageimage

Jesteśmy dystrybutorem produktów firmy NOVOL, która istnieje na rynku ponad 30 lat. Specjalizuje się w produkcji środków do lakiernictwa samochodowego.

Początkowo były to szpachlówki, podkłady. Z biegiem lat tworzyli i udoskonalali linię produktów. W 2006 roku wprowadziła na rynek Systemy mieszalnikowe znane pod nazwą SPECTRAL 2k i SPECTRAL BASE. Wraz z tymi systemami tworzyła się także linia produktów SPECTRAL. Założeniem firmy jest osiągnięcie jak najwyższej jakości produktów przy jednoczesnym utrzymaniu atrakcyjnej ceny.

Gwarancja systemowej naprawy lakierniczej

System SPECTRAL to nie tylko materiały najwyższej jakości produkowane z najlepszych dostępnych na rynku surowców i z użyciem najnowocześniejszych technologii, ale przede wszystkim kompleksowa technologia opracowana na podstawie wieloletnich doświadczeń rynkowych i przetestowana przez firmowe Laboratorium Badawczo-Rozwojowe.

Poszczególne produkty należące do systemu SPECTRAL, począwszy do szpachlówek, poprzez podkłady, lakiery bazowe i bezbarwne oraz specjalistyczne dodatki zostały tak dobrane, żeby optymalnie ze sobą współpracować i minimalizować ryzyko wystąpienia błędów lakierniczych. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie kompleksowej, szybkiej i efektywnej naprawy przy zachowaniu gwarancji technologicznej. Zobacz szczegóły: WARUNKI GWARANCJI NA NAPRAWĘ LAKIERNICZĄ

Czytaj więcej...

 

Spectral WAVE jest systemem wodorozcieńczalnych lakierów bazowych. Oparty jest o wysoko skoncentrowane pasty pigmentowe oraz spoiwa żywiczne, dzięki którym możliwe jest uzyskanie kilkunastu tysięcy kolorów z gotowych receptur oraz nieskończonej ilości własnych kombinacji.

Czytaj więcej...

Spectral Base jest dwuwarstwowym mieszalnikowym systemem bazowym. Jego podstawą są pasty pigmentowe oraz spoiwa żywiczne, dzięki którym możliwe jest uzyskanie prawie 50 000 kolorów z gotowych receptur oraz nieskończonej ilości własnych kombinacji.Pasty i spoiwa umieszczane są na nowoczesnej ramie. System cechuje się bardzo dobrą siłą krycia, wspomaganą przez zestaw podkładów w odcieniach szarości widmowych. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy żywic i pigmentów uzyskaliśmy produkt o najwyższych parametrach technicznych, takich jak: krótki czas schnięcia, dobra przyczepność do podłoża, doskonałe ułożenie ziarna, znakomite dopasowanie koloru. Pozwala to bardzo dobrze wykonywać naprawę lakierniczą, w znacznym stopniu oszczędzić czas pracy oraz zużycie materiału.

Ilość zastosowanych past pozwala na stworzenie nawet najbardziej wymagających kombinacji kolorów past solidowych, metalicznych i perłowych tak w wariancie dwu – jak i trójwarstwowym.

Dzięki zaawansowanej technologii, jaką zastosowaliśmy przy opracowaniu Spectral Base, przy pomocy tych samych past pigmentowych mamy do dyspozycji dwa systemy bazowe: SB-2000 i SB-1000.

Czytaj więcej...


Spectral 2K jest systemem mieszalnikowym jednowarstwowych, dwukomponentowych lakierów akrylowych. Został opracowany przez Laboratorium Badawczo-Rozwojowe z myślą o wymalowaniach samochodów ciężarowych, autobusów, mikrobusów, naczep, samochodów osobowych oraz zastosowaniach przemysłowych.

Czytaj więcej...